Zákroky

Zákroky

ORL KLINIKA, ako napovedá aj samotný názov, sa špecializuje na jednodňovú chirurgiu zameranú na ORL – otorinolaryngológiu (uši, nos, krk).

Poskytujeme veľké množstvo zákrokov, preto na našej stránke nemáme priestor venovať sa každému jednému dopodrobna. Z tohto dôvodu sme vytvorili sekciu „ZÁKROKY“, kde budeme pridávať informácie o tých najčastejších a najdôležitejších. V tejto sekcií nájdete hlavne informácie a odpovede na otázky:

  • Vysvetlenie konkrétneho zákroku
  • Ako prebieha zákrok
  • Informácie pred operáciou
  • Informácie po operácií
  • Možné riziká
  • Ďalšie odporúčania

Veríme, že Vám táto nová sekcia dopomôže k lepšej informovanosti pred zákrokom. Ak ale máte ďalšie otázky, na ktoré ste odpoveď v našich článkoch nenašli, môžete nás samozrejme kontaktovať telefonicky alebo mailom (kontaktné info TU) alebo si zarezervovať termín na vyšetrenie a konzultáciu pred estetickým zákrokom online TU.

Prajeme Vám pekný deň a pevné zdravie,

ORL KLINIKA

Related posts

Septoplastika – operácia nosovej priehradky

Septoplastika je chirurgický zákrok, počas ktorého sa narovnajú kosti a chrupavky nosovej priehradky (septa), ktoré rozdeľuje nosovú dutinu na dve polovice. Vybočená alebo deformovaná priehradka môže sťažiť dýchanie a môže zvýšiť riziko infekcií dutín v dôsledku zlej ventilácie a drenáže. Počas septoplastiky sa vybočená priehradka upraví tak, aby bola čo najrovnejšia.

Prezervačná technika pri rinoplastike

Prvé zmienky o prezervačnej technike pri rinoplastike sa zaznamenali už v roku 1899 doktorom Goodaleom. Postup a metodika, akým bola operácia vykonaná sa samozrejme líšil od terajších techník, ale podstata ostala nezmenená – zachovať chrbát nosa, iba s miernymi úpravami, aby sa pri operácií zachovalo čo najviac nepoškodených štruktúr.