Piezo inštrumenty pri rinoplastike

Rhinoplastika

Piezo inštrumenty pri rinoplastike

Využitie Piezo inštrumentov

Keďže pri rinoplastike je často potrebná úprava a/alebo repozícia nosových kostí, využívajú sa pre tento účel špeciálne dlátka. Na našej klinike však používame aj Piezo technológiu. V tomto príspevku vysvetlíme, ako Piezo funguje, kedy sa využíva a aké benefity prináša voči klasickým inštrumentom.

Ako piezo funguje?

Piezo využíva ultrazvukové vibrácie na presné zmeny v nose pacienta. Vibrácie z kryštálov sa prenášajú na malé, špeciálne tvarované násadky, ktoré dokážu prerezať a vyhladiť kosti. Niektoré hroty ich vedia aj tvarovať. Veľkou výhodou takéhoto inštrumentu je, že dokáže presnejšie zacieliť na špecifické oblasti nosa bez poškodenia mäkkých tkanív- najmä sliznice, taktiež zabrániť nežiaducim líniám lomu – línie, ktoré vznikajú a tiahnu sa od miesta nárazu, napríklad od dláta. Pomáha to pri predchádzaní ostrých hrán a nerovností.

Piezo a Rhinoplastika

Pre aké modifikácie je Piezo vhodné?

Hlavná oblasť, pre ktorú je Piezo vhodné, sú rezy v kostenej časti nosa. Na ORL KLINIKE používame Piezo inštrument hlavne pri prezervačnej rinoplastike. Vďaka piezu vieme robiť presné osteotómie (výseky v kostiach) bez poškodenia okolitých tkanív. Máme tak ďalšie možnosti, ako ešte viac zjemniť a vytvarovať nos pacienta, ako aj presnejšie kontrolovať tvar nosa a polohu nosových kostí.

Výsledky Pieza

Piezom vieme docieliť presné a delikátne línie rezov v kostiach, na rozdiel od použitia klasického dláta, čo je pri estetike určite dôležité. Presnejšia manipulácia umožňuje lepšiu kontrolu nad zákrokom, čo samozrejme prináša lepšie výsledky, ako aj to, že poškodenie tkanív a častí nosa je v čo najmenšej miere. Avšak Piezo je len ďalší nástroj, ktorý je iba tak dobrý, ako chirurg čo ho používa.

Pozrite si ilustračné video, ako Piezo funguje:

Related posts

Rhinoplastika

Zlomený nos

Keďže sa nos nachádza presne v strede tváre a vyčnieva do priestoru, je aj náchylnejší na zranenie. Zlomeniny nosa tvoria polovicu z celkového počtu prípadov zlomenín v oblasti tváre/hlavy. U detí sú najčastejšími príčinami nehody počas hry alebo športu; u dospelých sú najčastejšími dôvodmi šport, fyzické napadnutie a autonehody.