Piezo inštrumenty pri rinoplastike

Piezo inštrumenty pri rinoplastike

Využitie Piezo inštrumentov

Keďže pri rinoplastike je často potrebná úprava a/alebo repozícia nosových kostí, využívajú sa pre tento účel špeciálne dlátka. Na našej klinike však používame aj Piezo technológiu. V tomto príspevku vysvetlíme, ako Piezo funguje, kedy sa využíva a aké benefity prináša voči klasickým inštrumentom.

Ako piezo funguje?

Piezo využíva ultrazvukové vibrácie na presné zmeny v nose pacienta. Vibrácie z kryštálov sa prenášajú na malé, špeciálne tvarované násadky, ktoré dokážu prerezať a vyhladiť kosti. Niektoré hroty ich vedia aj tvarovať. Veľkou výhodou takéhoto inštrumentu je, že dokáže presnejšie zacieliť na špecifické oblasti nosa bez poškodenia mäkkých tkanív- najmä sliznice, taktiež zabrániť nežiaducim líniám lomu – línie, ktoré vznikajú a tiahnu sa od miesta nárazu, napríklad od dláta. Pomáha to pri predchádzaní ostrých hrán a nerovností.

Pre aké modifikácie je Piezo vhodné?

Hlavná oblasť, pre ktorú je Piezo vhodné, sú rezy v kostenej časti nosa. Na ORL KLINIKE používame Piezo inštrument hlavne pri prezervačnej rinoplastike. Vďaka piezu vieme robiť presné osteotómie (výseky v kostiach) bez poškodenia okolitých tkanív. Máme tak ďalšie možnosti, ako ešte viac zjemniť a vytvarovať nos pacienta, ako aj presnejšie kontrolovať tvar nosa a polohu nosových kostí.

Výsledky Pieza

Piezom vieme docieliť presné a delikátne línie rezov v kostiach, na rozdiel od použitia klasického dláta, čo je pri estetike určite dôležité. Presnejšia manipulácia umožňuje lepšiu kontrolu nad zákrokom, čo samozrejme prináša lepšie výsledky, ako aj to, že poškodenie tkanív a častí nosa je v čo najmenšej miere. Avšak Piezo je len ďalší nástroj, ktorý je iba tak dobrý, ako chirurg čo ho používa.

Pozrite si ilustračné video, ako Piezo funguje:

Related posts

Septoplastika – operácia nosovej priehradky

Septoplastika je chirurgický zákrok, počas ktorého sa narovnajú kosti a chrupavky nosovej priehradky (septa), ktoré rozdeľuje nosovú dutinu na dve polovice. Vybočená alebo deformovaná priehradka môže sťažiť dýchanie a môže zvýšiť riziko infekcií dutín v dôsledku zlej ventilácie a drenáže. Počas septoplastiky sa vybočená priehradka upraví tak, aby bola čo najrovnejšia.

Prezervačná technika pri rinoplastike

Prvé zmienky o prezervačnej technike pri rinoplastike sa zaznamenali už v roku 1899 doktorom Goodaleom. Postup a metodika, akým bola operácia vykonaná sa samozrejme líšil od terajších techník, ale podstata ostala nezmenená – zachovať chrbát nosa, iba s miernymi úpravami, aby sa pri operácií zachovalo čo najviac nepoškodených štruktúr.

OZNAMZávodná dovolenka

Vážení pacienti,

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že v období od 01.07. do 17.07.2022 ORL KLINIKA čerpá závodnú dovolenku. Z tohoto dôvodu bude naše zariadenie v tomto termíne zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme,

ORL KLINIKA, s.r.o.