Plazma nôž pri tonzilektómii

Plazma nôž pri tonzilektómii

Plazma nôž na disekciu mäkkých tkanív používa na rezanie a zrážanie mäkkých tkanív krátke a presné impulzy rádiofrekvenčnej energie. Táto technológia umožňuje rezať s presnosťou skalpela a zároveň s kontrolou krvácania ako pri tradičnej elektrochirurgií, pričom tepelné poškodenie okolitého tkaniva je minimálne. Klinický výskum ukázal, že technológia nízkeho tepelného poranenia ponúka výhody v porovnaní s aktuálnym štandardom (skalpelom) a tradičnou elektrochirurgiou. Výhody po operácii ocení hlavne pacient, počas zákroku takýto inštrument uľahčí prácu zasa našim chirurgom.

Pozrite si, ako sa takýto plazma nôž používa v praxi na našej klinike. Všimnite si najmä minimálne, ba priam neprítomné krvácanie:

Related posts

PCR/AG testy 😷pred operáciou

Keďže na našej klinike robíme zákroky v oblasti hlavy/tváre, prosíme pacientov, aby sa v deň operácie preukázali negatívnym PCR testom (nie starším ako 72h) alebo Ag testom (nie starším ako 24h). Domáce testy neakceptujeme pre nepresnosť. Pacienti majú možnosť spraviť si Ag test na našom pracovisku za poplatok 10 eur.

Pri návšteve ambulancie sa test nevyžaduje.